fbpx

Rajakaamera seadistamine: Telia, Tele2, Elisa

Rajakaamera kõige olulisemaks teguriks õigesti tehtud seadistamine. See tagab sujuva ja efektiivse töö, et kaamera suudaks saata kõik pildid kas siis soovitatavalt emailile (SMTP) või piltsõnumina (MMS).

Kaks kõige olulisemat parameetrit on APN, et kaamera suudaks leida levi vastava mobiilioperaatori SIM kaardiga, ja SMTP, et kaamera oleks võimeline sisse logima emaili serverisse ning saatma pilti vahet pole millisele emailile.

*Meie poolt müüdavad rajakaamerad on juba eelseadistatud ning valmis tööks. Vali kohe endale sobiv!

Lainurk Kaamera 100°

225.00 

PAKETT: LAINURK 100°
kaamera
, SIM-kaart (Aastane pakett), aku

305.00 

Kitsasnurk Kaamera 52°

225.00 

PAKETT: Kitsasnurk 52°
kaamera
, SIM-kaart (Aastane pakett), aku

305.00 

Rajakaamera seadistamine: SMTP ehk emailide edastus

Rajakaamera saadab tehtud videod/pildid SMTP serveri kaudu. Tavaliselt on kaameratel olemas selleks valik “Default” ehk vaikimisi ning kaamera hakkab kasutama tehases eelnevalt sisse seadistatud serverit. Kahjuks on  need tavaliselt limiteeritud näiteks 50pilti/24tunni jooksul. Või siis läbi tehase serveri võtab emaili kohale jõudmine meeletu aja.

Meie soovitus on luua oma rajakaamerale personaalne emaili aadress ehk server, millelt kaamera hakkab pilte saatma. Vaata meie poolt loodud juhendit SMTP serveri loomisest siit: Serveri loomise juhend

 

Üldkasutatavad serverid


SSL: No /Off / Väljas (mitte kasutada turvalist ühendust) kõikidel kaameratel pole seda valikut ja teevad seda automaatselt
SMTP Server IP: gprsmail.emt.ee
Port: 25
Account: (suvaline emailiaadress näiteks kaamera123@gmail.com)
Password: (tühi)

Selle seadistusega võib juhtuda, et pildid hakkavad tulema rämpsposti kausta

Kui teil juba on rajakaamerale loodud eraldi Gmail email, siis selle kaamerasse sisestamiseks on parameetrid järgmised:


SSL: On / Sees (kasutada turvalist ühendust) kõikidel kaameratel pole seda valikut ja teevad seda automaatselt
SMTP Server IP: smtp.gmail.com
Port: 465 (enamlevinud) või 587
Account: kasutajatunnus millega logite emailile sisse (WillFine kaameratel võite @gmail.com osa jätta kirjutamata ehk kirjutage kõik mis on enne @ märki)
Password: 16 kohaline rakenduse parool (kui ei tea, siis mine vaata õpetust siit: www.rajakaameramuuk.ee/server)

 

Rajakaamera seadistamine: APN

Erinevatel kaamera tootjatel on seadistamine erinev. See tähendab, et mõnel rajakaameral on juba eelnevalt seadistatud Eestis toimetavate mobiilioperaatorite andmed ning saad kaamera menüüst valida „Auto“ kuid mõnel puudub selline valik ja peab valima manuaalse sisestuse või „Custom“.

Kui teie kaameral puudub automaatne SIM kaardi seadistus, siis kõigepealt on vajalik teha kindlaks, millise Eesti mobiilioperaatori SIM kaarti parasjagu oma rajakaamera sees kasutate. Sellest oleneb milliseid APN seadistusi just teie kaamera vajab. Tee valik vastavalt oma kaamera sees olevale SIMile.

Eesti mobiilioperaatorite APN seadistused:


Kõige enamlevinud APN on: „internet.emt.ee
Kui oled kindlaks teinud, et Sul on Telia SIM ning see seadistus ei tööta, siis proovi järgi ka see: „internet2.emt.ee“.

 


Kõige enamlevinud APN on: „internet.tele2.ee
Kui oled kindlaks teinud, et Sul on Tele2 SIM ning see seadistus ei tööta, siis proovi järgi ka see: „4g.tele2.ee“.


Elisa APN on: „internet
Kui mingil põhjusel kaamera ei suuda ikka levi leida ning arvate, et see võib olla seotud APNiga, siis kontakteeruge oma SIM kaardi operaatoriga, öelda talle SIM number ning ta annab teile tagasisidet, milline APN seadistus just konkreetselt sellel SIM kaardile toimib.

 

HEAD KATSETAMIST!