fbpx

Rajakaamera välk on tuhm ja ei valgusta piisavalt – 3 nippi kuidas muuta öösel tehtavaid rajakaamera pilte valgemaks

See on üks enam levinud küsimusi uue põlvkonna kaamerate juures, kuna iga aastaga täiendatakse rajakaamerate välkusid ning tehnoloogiaid.

Enamus uuepõlvkonna kaameraid kasutavad niinimetatud musta välku ehk 940nm, mis on kõige vähem nähtavam välk loomale. Sealt on tulnud ka probleemiks see, et kaamera valgustatav väli on küllaltki tuhm ning tundub, nagu kaamera valgustus LEDid töötaks ainult osaliselt.

Jagame teiega kolme nippi, kuidas rajakaamera välgu nähtavust parandada ning muuta vaadeldav väli heledamaks

  1. Pane kaamera puu või posti külge nii, et vaateväljas, mida kaamera jälgib oleks taga taustal nii umbes 15-25 meetri kaugusel  objekte nagu võsa, puid või midagi muud kust välk saaks peegelduda.
  2. Kui kaamera vaadeldav väli on lage ning kusagilt ei ole võtta objekte või võsa, millest kaamera panna tagasi peegelduma, siis säti kaamera enda nurka alla poole nii, et välk saaks peegelduda piki maad. Oluline on, et kaamera ei oleks väga kõrgel, sest muidu enamus välku ülevalt poolt kaob ära ning pilt jääb ikkagi tuhmiks. Meie soovitus on rajakaamera parima efektiivsuse tagamiseks paigaldada puu- või postikülge alates naba kõrguselt kuni 2,5m kõrgusele.
  3. Võta kaamera eest ära kõik oksad, kust välk ei pääse läbi. Kui kaamera välk ei saa enam edasi minna ning peegeldub liiga vara tagasi, muudab juba see tagasipeegeldus tehtavat pilti tuhmiks ning tumedamaks.

Loodame, et sellest oli teile kasu ning saate oma rajakaamera töökindlust veelgi rohkem suurendada!

Head katsetamist!