Rajakaamera WillFine 4G
Juhendiga põhjalikult tutvudes säästad nii enda kui ka müüja aega. Siia on koondatud kõige olulisem ja lihtsam seadistus kaamera normaalseks töötamiseks. Rohkem infot leiate meie veebilehelt www.rajakaameramüük.ee/KKK või www.rajakaameramüük.ee/seadistamine
Kasutusjuhend lae alla siit > WillFine 4.0CG suur kasutusjuhend
KAAMERA SEADISTAMINE
Seadistamise jaoks sisesta kaamerasse 12 X AA patareid või ühenda väline 12V toide (aku kasutamisel toitekaabli leiate karbist ning punane ots aku punasesse klemmi, sinine või must ots aku musta klemmi)! Pane kaamerasse töötav SIM kaart, millel oleks piisavalt andmemahtu piltide edastamiseks. NB! M2M pakett uue põlvkonna rajakaameratega ei tööta ning kui teil on olemas juba SIM-kaart mis oli kasutusel varasemalt mõnes rajakaameras, siis on vajalik paketi ümbermuutmine andmemahupõhiseks. Väga hästi sobib näiteks tahvli sees olev mobiilse Interneti pakett, soovituslik maht on vähemalt 1GB aga soovitame 3GB.
Lülitades kaamera seadistus režiimi „SETUP“ tuleb ette kaamera logo ning peale seda pilt, mida kaamera vaatab. Siis alustab kaamera levi otsingut. Kui oled sisse pannud mõne uue SIM kaardi, siis küsib ta kohe „Pls enter PIN-Code“ või „Lisa PIN-kood“. Selleks pead vajutama nuppu MENU ning minema parema noolega kolmandasse lahtrisse 4G ning noolega üles otsima sealt „SIM PIN“. Vajutades OK selle peal, ilmub klaviatuur numbritega, ning kirjutad sinna neli numbrit. (Telia SIM-kaartidel on selleks 0000). *Kui juhtub, et klaviatuuril ei ole numbreid, siis vajutage nuppu MENU nii kaua kuni ilmuvad numbrid. Salvestamiseks vajuta klaviatuuril sümbolit ˄. Kaamera teeb ise taas käivituse ning saate jätkata seadistamist.
Antud kaamera on juba eelseadistatud ja selle kiireks toimimiseks on vaja sisestada ainult e-maili aadress, kuhu saadetakse liikumise peale tehtud pildid. Selleks vajuta nuppu MENU ning liigu parema noolega kolmandasse lahtrisse 4G ja sealt alumise noolega alla kuni ilmub „Send To“. Vajutades OK, tuleb valida järgmiseks Email > EMAIL 1, ning vajutades OK ilmub klaviatuur. Klaviatuuris liikumiseks kasuta nooli ning suurte ja väikeste tähtede, sümbolite ning numbrite jaoks MENU nuppu. Lisa sinna nüüd oma täispikk emaili aadress. Palun ära unusta vajutada salvestamisnuppu, mis on klaviatuuril sümbol ˄ (nool ülesse), vastasel juhul pead uuesti alustama. Kustutamiseks liigu nupule < (nool tagasi).
*Lisakulutuste vältimiseks palun TELEFONI NUMBRIT mitte lisada kaamerasse.
Nüüd on kaamera juba töövalmis. Kui soovid kvaliteetsemaid pilte (meilt ostetud kaameratel on juba vaikimisi seadistatud kõrge kvaliteedi peale), siis selleks on järgnev info. See tagab ka kaamera efektiivsema kasutamise.
*NB! Siin juhendis ei käsitleta igat seadistust eraldi, vaid ainult kõige olulisemad kaamera kvaliteetseks tööks. Rohkem lisainfot leiate inglise keelsest juhendist.
Parema kvaliteedi ja efektiivsuse tagamiseks:
- Vajuta nuppu MENU siis võta ette kõige pealt esimene lahter CAM. Lisage oma kaamerale nimi „Cam ID“ või „Kaamera ID“. Pärast seda muuda „Image Size“ või „Pildi suurus“ 12M ning Night Mode või öö-valgustus „Max. Range“ või „Max kaugus“.
- Seejärel vajuta nuppu MENU ning liigu parema noolega teise lahtrisse PIR. Sealt leiad „Sensitivity“ või „tundlikkus“, mis ideaalis võiks olla HIGH / KÕRGE, kuid sellisel juhul võib kaamera liikumisandur hakata aktiveeruma tuulest ning lindudest. Soovitus on see määrata Middle ehk keskmine. Järgmisena võta ette „Delay“ või „Viivitus“ või alates 28.09.21 ostetud kaameratel “Timer”, mis on kahe pildi vaheline aeg. Lisa aeg lülitades Delay/Viivitus/Timer ON/SEES ja siis määra tunnid:minutid:sekundid oma vajadustele vastavalt.
- Liikudes edasi lahtrisse 4G, lülita koheselt välja MMS (see on suurim raharöövel ning vananenud pildiedastamise viis). SMTP on piltide edastamise viis meili teel ning see eelseadistatuna saadab teile pilte, kuid vahest mõnel kaameral võib tekkida probleem, et saadab ainult 50 pilti ööpäevas. Kui see juhtub, siis pead „SMTP“ määrama MANUAL ning lisama kaamerasse manuaalselt oma serveri, mida hakatakse kasutama failide saatmiseks. Selle juhendi leiate siit: www.rajakaameramüük.ee/rajakaamera-server/
**See emaili konto oleks vaja eraldi luua. Turvakaalutustel ei ole mõistlik kasutada oma igapäevast emaili kontot.
Liikudes SMTPst edasi, tuleb FTP, mis lülitage samuti välja. Sealt liikudes veel alla tuleb seade
„SMTP/FTP Pic Options“ või „pildi saatmise valikud“, mis on eriti oluline kui asi puudutab selget ning kvaliteetse pildi saamist meilile. Vajutades seal peal määrake „Pic Size“ või „pildi suurus“ ORIGINAL. See lubab kaameral saata originaalpildi otse meilile ning kvaliteetse pildi jaoks ei pea kaamera mälukaardi kallale minema. Liikudes edasi tuleb seade „SMS Ctrl“. See seade võimaldab läbi telefoni rakenduse saadetud seadistuste või sundpildistuse käsu koheselt aktiveerida. Soovitus on SMS Ctrl lülitada režiimi INSTANT/KOHENE. NB! See on seade, millest oleneb voolutarbimine. Kui arvad, et ei kasuta telefoni rakendust kaamera seadete muutmiseks või sundpildistamiseks siis jätke see režiimi „Daily“ või „Päeviti“ ning voolu tarbimine väheneb 3-5 korda.
Liikudes edasi neljandasse lahtrisse Other/Muud, kontrolli kindlasti üle seade „Date/Time“ või „kuupäev/kellaaeg“ ning veendu, et see oleks režiimis AUTO ning UTC suveajal +03:00 ja talveajal +02:00.
Vajutades MENU nii kaua, kuni ilmub ette kaamera ekraan, saad sooritada TEST PILDI kui vajutad nuppu OK, mis tähendab, et LCD ekraanil on liikuv pilt hetkel toimuvast ning vajutades OK teeb ta pildi ja saadab sisestatud e-mailile. Saatmine õnnestus, kui ekraanile ilmub kiri „Send Success“ või „Õnnestus“ ning pilt saabus teie e-posti. Kogu protsess võtab umbes 30 sekundit aega ja sel ajal mitte ükski nupp ei reageeri. Kui vajutasid kogemata valel ajal OK nuppu ja testida ei soovi siis eemalda toide või lülita kaamera välja
ning alusta uuesti. Kui pilti ei tule siis kontrolli rämpsposti või vaadata üle kas kirjutasid e-posti aadressi õigesti kaamerasse.
Kui saatmise ajal ilmub ekraanile kiri vea teatega „Send Fail“ või „Nurjus“, siis saatmine ebaõnnestus ja tuleb viga seadetest otsida. Teinekord võib vea korral võtta saatmine 2-3min aega. Vea leiate „SMTP / Send to“ või „Saatmise“ parameetrites või pole Interneti pakett aktiveeritud kaameras oleval SIM kaardil.
SIM-kaart
Meie poolt kaasa müüdud SIM-kaart on puhtalt andmemahupõhine ning piiramatu Interneti mahuga. See tähendab seda, et igakuiselt ei suuda ükski kaamera ära kasutada isegi maksimaalsel võimsusel meie poolt pakutavat andmemahu kogust. Selle SIM-kaardiga saadab kaamera pilte ja videosid ainult e-mailile. MMS-ide saatmine on KEELATUD!
Kui kasutate kõnekaarti ja pole sellega rahul või soovite alati kindel olla, et SIMil on piisavalt Interneti mahtu, meie e-poest “Lisaseadmed” rubriigi alt saate tellida endale 100% töötava ja murevaba SIM-kaardi. Meie operaatoriks on Telia ning levi on peaaegu kõikjal üle eesti.
Siit leiad veel informatsiooni SIM kaardi ning äppi kasutamise kohta.
Juhul kui siit vastuseid ei leia, siis vaata kindlasti ka KKKst.
SIM-kaart
SIM-kaart on kõige olulisem detail pilte edastava rajakaamera puhul, kuid tihti tuleb ette, et see on ka kõige murettekitavam asi kaamera töös. SIM-kaardi levinumateks probleemiseks on:
- Andmemaht on täis saanud – puudub piisav andmemaht piltide ning videode edastamiseks
- Operaatori kehv valik, kuna kaameral puudub piisavalt hea levi piirkonnas kus seda kasutatakse
- Operaatori juurest ostetud sobimatu pakett 4G kaamerale (M2M pakett ei tööta meie poolt müüdavas WillFine 4G kaameras)
- Sim-kaart on aegunud ning ei tööta enam
Kuidas siis valida õiget SIM-kaarti oma kaamerale ning millist paketti?
- Vali endale operaator, kellel rajakaamera ülespanemise asukohas on piisavalt hea levi (kaamera peab näitama vähemalt 3G levi)
- Osta pakett, kus on kasutada ainult andmemahtu vähemalt 1GB/kuus (meie soovitus oleks vähemalt 2GB/kuus, siis saab kasutada kaamerat erinevates režiimides ilma, et andmemahuga tekiks probleeme)
- Et kindel olla, et kõik töötaks laitmatult, soovitame alati valida kuumaksupõhised paketid, kuna kogemus on näidanud et leatavate kaartidega tekib vahetevahel probleeme
Kui soovid, et kaamera töötaks laitmatult ka kõige nõudlikumates kohtades, siis soovitame osta aastase piiramatu netimahuga SIM-kaart oma rajakaamerasse siit!
*see SIM-kaart töötab igas teises rajakaameras sama hästi!
Lisainfot oma konkreetsetele küsimustele leiad KKKst
Äpp – Trailcamera
Rajakaamera WillFine 4G on nii Androidi kui ka Apple süsteemidele saadaval rakendus, millega saab kaamera juurde minemata muuta 27 erinevat parameetrit.
Kui Sul puudub nutitelefon, millega tõmmata alla äpp, siis Sul on võimalik küsida kaamera käest sundpildistust kaamera juurde minemata ning kontrollida, kas kaamera on ikka töökorras.
Juhend, kuidas küsida sundpildistust:
- Otsi välja oma rajakaamera sees oleva SIM-kaardi number
- Võta telefonis lahti sõnumid ning lisa saajaks rajakaamera sees olev SIM-kaardi number
- Sundpildistuse küsimiseks trüki sisse järgnev kood: $03*1#1$
- Kui kaameral on sisse lülitatud “SMS remote control” siis peaks pilt jõudma emailile vähem kui minutiga. Kui SMS remote ctrl on välja lülitatud, võib pilt jõuda emailile alles mitme tunni pärast või järgmine päev.
Milline võiks välja näha rajakaamera Willfine 4G äppi sisene seadistus?
NB! Trailcamera äpp on ainult koodide saatmiseks kaamerale, et rajakaamera saaks aru temale saadetud käsklustest. See pole püsivalt seotud läbi Interneti kaameraga.



Rajakaamera seadistamine: Telia, Tele2, Elisa
Rajakaamera kõige olulisemaks teguriks õigesti tehtud seadistamine. See tagab sujuva ja efektiivse töö, et kaamera suudaks saata kõik pildid kas siis soovitatavalt emailile (SMTP) või piltsõnumina (MMS).
Kaks kõige olulisemat parameetrit on APN, et kaamera suudaks leida levi vastava mobiilioperaatori SIM kaardiga, ja SMTP, et kaamera oleks võimeline sisse logima emaili serverisse ning saatma pilti vahet pole millisele emailile.
Rajakaamera seadistamine: APN
**Meie käest ostetud Willfine 4G rajakaameral seda vaja teha ei ole. SIM Auto Match peab olema automaatne ning kaamera tunneb ära kõik Eestis toimetavad operaatorid vastavalt SIM kaardile.
Erinevatel kaamera tootjatel on seadistamine erinev. See tähendab, et mõnel rajakaameral on juba eelnevalt seadistatud Eestis toimetavate mobiilioperaatorite andmed ning saad kaamera menüüst valida „Auto“ kuid mõnel puudub selline valik ja peab valima manuaalse sisestuse või „Custom“.
Kui teie kaameral puudub automaatne SIM kaardi seadistus, siis kõigepealt on vajalik teha kindlaks, millise Eesti mobiilioperaatori SIM kaarti parasjagu oma rajakaamera sees kasutate. Sellest oleneb milliseid APN seadistusi just teie kaamera vajab. Tee valik vastavalt oma kaamera sees olevale SIMile.
Kõige enamlevinud APN on: „internet.emt.ee“
Kui oled kindlaks teinud, et Sul on Telia SIM ning see seadistus ei tööta, siis proovi järgi ka see: „internet2.emt.ee“.
Kõige enamlevinud APN on: „internet.tele2.ee“
Kui oled kindlaks teinud, et Sul on Tele2 SIM ning see seadistus ei tööta, siis proovi järgi ka see: „4g.tele2.ee“.
Elisa APN on: „internet“
*Kui mingil põhjusel kaamera ei suuda ikka levi leida ning arvate, et see võib olla seotud APNiga, siis kontakteeruge oma SIM kaardi operaatoriga, öelda talle SIM number ning ta annab teile tagasisidet, milline APN seadistus just konkreetselt sellel SIM kaardile toimib.
Rajakaamera seadistamine: SMTP
Rajakaamera vajab veel SMTP serveri seadistamist. Siin on kahjuks alles jäänud ainult üks kõige turvalisem valik selle jaoks ehk panna kaamera pilte saatma läbi oma enda serveri.
Vaata meie poolt loodud juhendit SMTP serveri loomisest siit: Serveri seadistamine
19.11.2021 lõpetas Telia “rajakaamera@neti.ee” emailide edastamise ning pole teada, kas see tulevikus võiks taastuda
Kui teil on juba rajakaamerale loodud eraldi oma enda Gmaili SMTP server, siis kaamerasse sisestamiseks on parameetrid järgmised:
SSL: On / Sees (kasutada turvalist ühendust) kõikidel kaameratel pole seda valikut ja teevad seda automaatselt
SMTP Server IP: smtp.gmail.com
Port: 465 (enamlevinud) või 587
Account: kasutajatunnus millega logite emailile sisse (WillFine kaameratel võite @gmail.com osa jätta kirjutamata ehk kirjutage kõik mis on enne @ märki)
Password: postkasti parool millega logite emaile sisse
HEAD KATSETAMIST!
WillFine 4.0CG Rajakaamera Kasutusjuhend
Lühikokkuvõte kaamera kiireks seadistamiseks
Ettevalmistus:
Ühendage kaameraga mõlemad antennid
Sisestage kaamerasse mälukaart kuni 32GB, kaameraga on kaasas 16GB mälukaart
Sisestage kaamerasse SIM-kaart
Ühendage kaameraga väline 12V aku koos toitekaabliga või 12xAA patareid
Seadistusrežiim:
Lükake kaamera lüliti asendisse „SETUP“ ning kaamera ekraanile ilmub pilt ja oodake kuni kaamera leiab levi
Sisestage kaamerasse oma EMAIL järgmiselt: vajutage „MENU“ nuppu, liikuge paremale „4G“ lahtrisse ja sealt alla liikudes on „SAATMINE“ -> „EMAIL“ -> EMAIL1
Klaviatuuri kasutamine:
Nupuga MENU vahetatakse numbreid, tähti ja sümboleid
Klaviatuuril valiku tegemiseks vajutage „OK“ ning navigeerimiseks kaamera nooli
Salvestamiseks või väljumiseks „˄“ (linnuke ülesse) või vajutage „MENU“ + „OK“
Kustutamiseks „<“ (linnuke vasakule)
TEST PILT:
Kui kõik on salvestatud, jäädes „SETUP“ režiimi, tuleb jõuda tagasi algusesse kuni kaamera pildini. Selleks vajutage nupul „MENU“ nii kaua kuni ekraanile ilmub kaamera vaade.
Vajutades nupul „OK“ teeb kaamera pildi või video kui kaamera on videorežiimis ning ekraanile ilmub „Saadan SMTP…“
Kui saatmine õnnestus on hästi. Kui saatmine nurjus, siis kontrollige üle sisestatud email või vaadake juhendi lõpust erinevate veakoodide seletusi
NB! Hetkel on Teie rajakaamera piiratud saatma maksimaalselt 50 pilti/24h jooksul. Tegemist on vaikimisi sisestatud tehase serveriga. Kui soovite piiramatul mahul pilte saada, siis rohkem infot selle kohta leiate siit: http://www.rajakaameramuuk.ee/server
SEADISTUSREŽIIM – MENÜÜ – TÖÖREŽIIM
Kaamera kasutamiseks ühendage väline toide või sisestage patareid
Lükake kaamera lüliti asendisse „SETUP“ ning kaamera ekraanile ilmub pilt
Menüüsse saab, kui vajutada „MENU“ ning väljumiseks/tagasi saamiseks samuti „MENU“
Menüüs navigeerimiseks kasutage nooli ning valiku tegemiseks nuppu „OK“
Rajakaamera töörežiimi saamiseks lükake kaamera lüliti asendisse „ON“
PILTIDE VAATAMINE EKRAANILT & KUSTUTAMINE
Kaamera lüliti peab olema asendis „SETUP“ ning ekraanil olema algvaade ehk pilt mida kaamera hetkel näeb
PILTIDE VAATAMINE: vajutage ÜLES NOOLT ning piltide vahel navigeerimiseks kasutage nooli vasakule/paremale
PILTIDE KUSTUTAMINE: vajutage soovitud pildi peal „MENU“ ja valige üks pilt, kõik pildid või vorminda ning kinnita oma valik nupuga „OK“
VORMINDAMINE: Soovitame aegajalt teha vormindamist, sest see puhastab täielikult mälukaardi ning hoiab seda töökorras
TEST PILDI/VIDEO SAATMINE
Kaamera saatmise testimiseks peab olema lõpetatud seadistamine ning sisestatud emaili aadress
Kaamera lüliti peab olema asendis „SETUP“ ning ekraanil olema algvaade ehk pilt mida kaamera hetkel näeb
Vajutades nupul „OK“ teeb kaamera pildi või video vastavalt seadistusele ja hakkab faili saatma ning ekraanile ilmub kiri „Saadan SMTP…“
Saatmine võtab umbes 10-30 sekundit ning ekraanile ilmub kiri „Saatmine õnnestus“. Pärast seda võite kontrollida oma e-posti. Pildi mitte leidmisel kontrollige ka igaks juhuks rämpsposti kausta
Kui saatmise ajal ilmub ekraanile kiri „Saatmine nurjus “, siis saatmine ebaõnnestus ja tuleb viga seadetes otsida. Kontrollige üle kaamerasse sisestatud emaili aadress või juhul kui muutsite manuaalselt „ SMTP“ seadistusi siis need parameetrid. Juhendi lõpus on välja toodud veel veakoodide seletused.
KAAMERA SISU TUTVUSTUS
CAM
Kaameraga seotud seaded (Kaamera režiim video/pilt, särivõte, video pikkus, kvaliteet)
PIR
Liikumisanduriga seotud seaded (Tundlikkus, Taimer, Tööajad, Liikumisanduri lülitamine)
4G
Kõik saatmisega seonduv (SMS-juhtimine, emailid, särivõtte saatmine ja kvaliteet, SIM-pin, GPS)
MUU
Kõik üldine (keel, kuupäev, kell, patareitüüp, parool, tarkvara uuendus)