fbpx

Server

Õpetus, kuidas luua oma personaalne rajakaamera SMTP server ehk emaili aadress, et ükski pilt ei jääks enam läbi tulemata ning päästa oma kaamera emailide saatmise limiidist.

Kaks lihtsat põhjust:

1. VABANE LIMIIDIST 50pilti/ööpäevas
2. Loo kaamerale OMA KONTO 

See on lihtne, turvaline ja universaalne lahendus, mis töötab 100% kõikide rajakaameratega. Meie kindel soovitus on kasutada Google teenust, ehk Gmaili serverit, sest neil on ööpäevas kõige suuremad emailide saatmise limiidid, kuni 2000 emaili 24h jooksul. Lisaks soovitame panna kaamera saatma kas samale seadistatavale emailile või mõne muu Gmaili aadressile, kuna sellisel juhul on piltide läbitulek on kõige kiirem.

*See võtab aega ainult 10minutit ning oledki valmis kasutama oma enda personaalset rajakaamerale mõeldud serverit!

ESIMENE SAMM – kasutaja loomine

Kirjuta aadressireale www.gmail.com

Sealt leia nupuke „Loo konto“ (kui oled eelnevalt gmaili sisse logitud, siis vajuta paremalt oma kasutaja ringile, sealt „Lisa konto“ ning järgmiseks „Loo konto“.

Täida vajalikud väljad ning eelista alati kerget ning võimalikult lühikest kasutajatunnust ja parooli.

TEINE SAMM – rajakaamera jaoks kohaldamine

Veendu, et oled juba logitud sisse oma rajakaamera jaoks mõeldud kontole

Vajuta paremalt oma kasutaja ringile, ning sealt „Google’isse sisselogimine“ rubriigist on vaja sisse lülitada 2-astmeline sisselogimine. Kui saate 2-astmelise kinnitamise tehtud, siis vajutage tagasi noolt ning valige sealt “Rakenduste paroolid”. Logige kontoga uuesti sisse ning valige sealt rakendus -> muu ja andke sellele nimi näiteks “Rajakaamera” ja vajutage Loo. Nüüd kuvatakse 16 kohaline parool, mis on vaja trükkida kaamerasse SMTP seadistuse “Mail Password” Lahtrisse. 

Nüüd on Sul enda rajakaamerale mõeldud emaili aadress!

 

Järgmiseks on vaja see seadistada see kaamerasse nii, et ta saaks ligipääsu antud serverile.

 

Et seda muuta tuleb füüsiliselt minna kaamera juurde kohale. Llita kaamera seadistamise reiimi SETUP. Vajuta MENU ning mine lahtrisse 4G. Sealt leiad parameetri „SMTP“. Mine selle peale ning vali MANUAL. Nüüd viskas ette SMTP seadistused ning tida need neli parameetrit jrgmiselt:

Mail Server IP: smtp.gmail.com
Port: 465
Mail Account: (kasutaja nimi, mis kontot luues valisite – kirjutage kõik enne @märki)
Mail Password: (Rakendusete parool mis Gmail kuvas 16 tähemärki)

KLAVIATUUR: Menuga muudad suuri ja vikeseid thti ning smboleid. Salvestamise nupp on nokk ülesse „“ ja kustutamiseks nokk vasakule „<“. Nupp OK on oma valiku kinnitamiseks ning nooltega navigeerid klaviatuuril ringi.

TEST PILT: Kontrolli kas kik toimib nii nagu peab ning emailile tulevad pildid enne kui kaamera juurest lahkud. Llita kaamera korra vlja ning pane ta uuesti SETUP reiimi ning oota kuni kaamera on leidnud levi. Kui levi on olemas, siis vajuta nuppu OK ja oota.
Kaamera tegi sundpildi ning n
üüd hakkab ta seda saatma. Kaamera ette ilmub kiri „Saadan SMTP“. Oluline on nüüd näha, et kaamera ekraanile ilmuks kiri „Õnnestus“ ning see thendab, et seadistatud parameetrid said iged ning kontrolli ka enda meili, kas pilt saabus. Kui jah, siis kaamera on töötamiseks valmis.

Kui kaamera ekraanile ilmus kiri „Nurjus“ või “Nurjus 401”, siis kontrolli üle kõik just sisestatud SMTP parameetrid ning kusagil peab olema tehtud viga. Kui viga on parandatud siis proovi uuesti teha sundpilt ning vaata kas kaamera suudab selle nüüd ra saata.

Loodetavasti kõik õnnestus, ning olete teinud kõik sisestused õigesti. Kui testi pildi saatmine nurjus, siis palun kontrollige veelkord üle rahulikult kõik sisestatud SMTP parameetrid ning emaili aadressid, kuhu kaamera pildid peab saatma.

Vaadake üle ka meie korduma kippuvad küsimused.

Head katsetamist!